Punto nasleduje Veyron

Už len predstaviť si Fiat Punto ako atakuje štvorstovku je odvážne. To ani nie je ten detail, v ktorom sa dá nájsť medzi týmito dvoma autami paralela. Veyron má sériu SuperSport. Takú istú dostane aj Punto. Celý názov vreckového atléta znie Abarth Punto SuperSport.

Prvé živé predstavenie bolo minulý rok na autosalóne vo Frankfurte, ale až teraz sú známe detailnejšie technické údaje a iné údaje. Forma auta ostane, niekoľko dostupných farieb ozvláštnia matné čierne detaily a dva šedé pásy (Grey Campovolo).

Dôležitejšie ako to, že v interiéri budú športové sedadlá, systém Blue&Me a špeciálne koberčeky je, že pod kapotou bude motor. To je v každom aute, ale tu je 1,4 MultiAir so slušným výkonom 132 kW (180 k) a krútiacim momentom 270 Nm. Samozrejme, že výkony sú dosahované vďaka prepĺňaniu.

Punto SuperSport zvládne sovku za 7,5 sekundy a dopracuje sa až k 216 km/h. Podľa údajov sa kombinovaná spotreba bude hýbať pri hodnote 6,1 litra na sto kilometrov. To bude ale jednoznačne s veľmi chladnou hlavou.

Celkový počet SuperSportov je obmedzený na 199 a cena v Taliansku začína na 21900 eurách.