Ťažký, ale úspešný víkend na Carbonii v Moste v podaní G-Performance

Zhodnotenie posledného podujatia Carbonia Cup v Moste by G-Performance:

11.10.2014 sa konalo posledné podujatie pretekov amatérov na okruhoch – Carbonia Cupu. My sme na ňom samozrejme nemohli chýbať.

Keďže cesta do Mostu predsa len niečo trvá, pretekársky víkend pre nás začal už v piatok v skorých ranných hodinách, kedy sme sa vybrali na niečo cez 700km cestu do Mostu.

CarboniaMost02V sobotu ráno sme absolvovali povinnú rozpravu a hor sa na tréning a spoznávanie trate. Bolo to o to jednoduchšie, že sme si v štvrtok prešli mapku trate Autodromu Most a trať absolvovali aj na simulátore rFactor. V druhom tréningu sme zajazdili s prehľadom najlepší čas, v treťom sa k nám konkurencia o dosť priblížila, napriek tomu sme boli držiteľmi najlepšieho času v skupine A7.

Kvalifikácia ale taká úspešná nebola, keďže sme boli neustále v premávke a nepodarilo sa nám zajazdiť ani jedno rýchle merané kolo.

CarboniaMost03

Celý deň sa s nami pohnapriek tomu sme na preteky zvolili sliky, čo sa už počas zavádzacieho kola ukázalo ako zlá voľba, keďže začalo pršať. Snažili sme sa držať si pozíciu a „prežiť“ pretek bez ujmy na zdraví a technike, čo sa nám podarilo. Skončili sme na krásnom 2. mieste v skupine a na naše prekvapenie aj 2. celkovo za rok 2014 v skupine A7.

G-performance ďakuje všetkým partnerom: Autogrip.skTopspeed.sk,Hyperinzerce.czSlovenská inzercia, Crealab.sk a Auto Ďurán za zapožičanie prevozného vozidla

CarboniaMost06CarboniaMost04 CarboniaMost05