Švédska polícia stavila na Volvo V90

Volvu sa podarilo umiestniť model V90 do výbavy policajného zboru vo Švédsku. Nie je to tak prekvapivé, veď napríklad XC70 sú v autoparku už dlho a aj napriek čínskemu kapitálu je stále Volvo švédskou automobilkou. Nič na tom nemení ani fakt, že výroba S90 sa má presťahovať do Číny.

V testoch polície zvládlo Volvo V90 dosiahnuť skóre 9,2 bodu z 10. Testovali sa brzdy, prekážková trať, únik a jazda vysokou rýchlosťou. Práve vhod prišiel menší motor, ktorý zlepšuje pomer hmotnosti medzi nápravami.

Volvo však nedodáva obyčajné autá. Policajné V90 majú tuhší podvozok, lepšie brzdy a aj pruženie prešlo zmenami. To, že interiér je plný všeličoho, čo policajt môže potrebovať je asi jasné. Držiak na donuts netreba, autá nejdú do USA.

Nie je známe, čo je pod kapotou, ale nestratí sa ani 187 kW (254 k) verzie T5. Ale skôr sa dá predpokladať, že pri naháňačkách bude lepši T6 AWD s 236 kW (320 k) a stovkou za 5,3 sekundy.

Očakáva sa, že nové autá budú nasadené už v roku 2017 a Volvo má ambíciu ponúknuť takto upravené vozidlá aj policajným zborom iných krajín.