Suzuki predviedlo nový Swift

Suzuki dosiahlo prelo, najmä dizajnový, Swiftom predchádzajúcej generácie. Nečudo, že tá stále súčasná je len evolúciou tvarov. A načo niečo meniť? Budúca generácia bude znova len aktualizáciou tvarov. Veď ostatné dve generácie spôsobili predaj 5,3 milióna kusov.

Nová generácia vpredu imituje maskou modely so štyrmi kruhmi, teda hlavne základným šesťuholníkovým tvarom. Svetlá sú už spomenutou evolúciou, len sa zmenšili. Nový Swift síce vyzerá ako karitkatúra, ale veľmi podarená karikatúra. V určitom momente dokonca možno zistíte, že práve karikatúra je lepšia ako originál. Ale naspäť k Swiftu. Bočný pohľad na kľučku v treťom stĺpiku naznačuje, že trojdverová karoséria v programe výroby nefiguruje. No a zozadu znova novinka niečo pripomína. Žeby oba predchádzajúce úspešné Swifty?

Nový Swift bude už o týždeň dostupný v Japonsku a preto je na fotkách pravostranne umiestnený volant. Aj keď displej nahradil tlačidlové rádio, klíma zostala samostatná a po ruke. Najhorším bodom, podľa fotiek je, že celkovo nevyzerá interiér príliš kvalitne. Plusom by mohli byť sedadlá s vizuálne výraznejším bočným vedením. Aké však bude naživo netuší zatiaľ nikto.

Japonci dostanú litrový turbomotor, ktorý je u nás v Balene. Predpoklad je, že do Európy sa z Maďarska Swift rozbehne tiež s Balenovými motormi. Ale Swift Sport prejde na turbomotor. Zatlačte slzu. Bude to agregát z Vitary S, čiže jedna-štvorka s 103 kW (140 k).