Suzuki Ignis môže vyzerať naozaj dobre (spredu)

Súčasné Suzuki Ignis je určite dobré auto. Ale je staré. Ani nie technológiami ako duchom. Nemá nič, čo by aspoň trochu rozprúdilo krv v žilách. Samozrejme, ak nepatríte k tým, čo ich vyrušuje nízka cena. Tá a štvorkolka boli hlavnými devízami auta.

Ale koncept nového Ignisu (Ignis-Trail) vyzerá naozaj dobre. Niektoré prvky, ako napríklad svetlá akoby sa ponášali na Fiat Panda. Ale ostatné tvary sú naozaj super. Len treba dúfať, že ich automobilka pretaví aj do sériovej verzie. Možno vynechá tie červené prvky, ale ostatné vyzerá ako pripravené na výrobu.

Ani vnútro neobsahuje žiadne výstrelky, ktoré by neboli realizovateľné. Teda možno na niektoré povrchy, ale tvary sú realizovateľné a celkom pekné. Dobre hodnotíme tvar spodnej časti pred spolujazdcom, ktorá zväčšuje priestor pre nohy. Menej praktická by bola biela farba na sedadlách, dverových výplniach a najmä volante.

Dobre sme to začali, ale teraz vážne. Ignis-Trail je fakt len koncept. Realita bude trochu jednoduchšia. Tvary naozaj zostanú, ale budú umiernenejšie. No a reálny Ignis bude mať buď litrový turbomotor, alebo jedna-dvojku s hybridným systémom, ale vraj čiastočným. Pozitívom zostáva, že nevypadne pohon 4×4. Len čo ten zadok. Nemôže byť všetko dokonalé.