Súboj nevkusných SUV! Je horšie Cayenne alebo G-wagen?

Niekedy jednoducho úpravy nevyjdú. Nepodarí sa spraviť niečo, čo lahodí oku a poteší pri každom pohľade. Pri niektorých kreáciách je skôr nutkanie nakopať toho, čo ich stvoril do určitých častí tela. Presne také sú Mercedes-Benz G55 AMG od Office-K a Porsche Cayenne Onyx Concept.

Géčko je legendárne auto a preto by sa ho cirkusantskí úpravcovia nemali príliš dotýkať. Možno existuje niekto, kto bude mať tunera Office-K za túto beštiu rád, ale takých je maximálne po percenta. Vzhľad drasticky zhoršil balík doplnkov od Wald International s označením Black Bison. Ohavné nárazníky, mračítka na svetlách a karbónová kapota na toto auto jednoducho nepatria! A to ešte nie je koniec. Auto má až 6, slovom šesť, koncoviek výfuku! Interiér s karbónom od Mansory sa ani komentovať neoplatí. No a korunu všetkému nasadzujú 24-palcové disky Forgatio Enzo. Sú fakt na Géčku hnusné.

Druhým kandidátom na najväčšiu ohavnosť posledných dní je Porsche Cayenne. To už samo o sebe nedostalo do vienka prílišnú krásu. No a OTS to dotiahlo ešte ďalej. Vyzerá ako čínska napodobenina. Ako pri prvom súťažiacom, aj tu sú nové nárazníky, prahy, spojlery a iné zbytočnosti. Odvetrávaná kapota a karbónové kryty zrkadiel nie sú také tragické. Dokonca aj 22-palcové disky vyzerajú celkom adekvátne. K interiéru treba poznamenať, že má vlnené koberčeky. Zvrátené!

Ktoré si zaslúži titul ohava týždňa? My víťaza máme.