Kubica počas Rallye du Var zlikvidoval C4 WRC

Počas uplynulého víkendu sa vo Francúzsku uskutočnila jedna z najpopulárnejších súťaží tamojšieho šampionátu, tradičná Rallye du Var.

S veľkými ambíciami sa na jej štart postavil aj poľský expilot formule 1 – Robert Kubica. Rally sa pre neho už pomaly ale isto stáva domovskou disciplínou a po víťazstve na nedávanej Rally di Como v Taliansku chcel podobné umiestnenie zopakovať aj tu vo Francúzsku. Jednalo sa o jeho druhý štart so špičkovým extovárenským Citroenom C4 WRC. Papierovo tak mal byť jeho jediným vážnejším súperom iba veleskúsený Belgičan Freddy Loix, pilotujúci Peugeot 307 WRC, ktorý je však predsa len generačne staršou technikou než Kubicov Citroen.

Poliak nasadil šialené tempo už od prvej rýchlostnej skúšky a Loixovi začal utekať. Na siedmej rýchlostke však Freddy skončil mimo trať a tak sa zdalo, že nikým neohrozovaný Kubica si už v kľude dojde pre víťazstvo. Avšak, nestalo sa tak. Na predposlednej rýchlostnej skúške totiž, údajne chybou spolujazdca a zle prečítaného rozpisu, Citroen C4 WRC havaroval a následne zhorel do tla. Skutočne smutný koniec, v čase nehody mal Kubica totiž náskok na druhého Cédrica Roberta takmer 6 minút.

Víťazom súťaže sa teda nakoniec stal tento ostrieľany domáci matador, jazdiaci na Peugeote 207 S2000. Za ním skončil Romain Dumas s krásnym Porsche 996 GT3 RS. Na stupňoch víťazov ich doplnil čerstvý majster sveta kategórie SWRC Craig Breen s ďalšou 207 S2000.