Subaru vylepšuje WRX aj WRX STI

Subaru si novú generáciu WRX a STI ešte necháva na budúcnosť. Zatiaľ ukazuje zmeny na modeloch pre modelový rok 2018. Dostupné však budú už skôr. Inovovaný model veľmi decentne mení prednú časť, teda jej vizuálnu stránku.

Nové maska chladiča a širší otvor na prívod vzduchu v nárazníku sú poznávacími znameniami inovácie. Tak na WRX, ako aj na WRX STI Subaru popracovalo na podvozku, ktorý má byť komfortnejší a ochotnejší v zákrutách. V prípade WRX sa automobilka pohrala aj so synchrónmi manuálnej šesťstupňovej prevodovky, aby sa lepšie prevody radili. Kvôli aspoň náznaku citu sa podarilo prekopať aj elektronický posilňovač riadenia.

Pre modelový rok 2018 WRX Subaru pripravilo aj nový balík Performance, pozostávajúci z elektrických sedadiel Recaro, červených strmeňov bŕzd a nových 18-palcových zliatinových diskov. Brzdy v tomto prípade získajú platničky Jurid. Balík Performance pre WRX odstraňuje elektrické strešné okno kvôli úspore hmotnosti.

STI bude mať nový diferenciál DCCD s plne elektronickým nastavovaním. Má sprostredkovať plynulejšie a rýchlejšie reakcie. Prvýkrát budú štandardne v ponuke 19-palcové disky kolies. Za veľkými diskami sú nové brzdy so šesťpiestikovými strmeňmi vpredu a dvojpiestikovými vzadu. Platničky sa budú drať o vŕtané kotúče.

Z interiérových inovácií treba spomenúť nové kľučky, penový plast pod oknom znižujúci hluk, držiak nápojov v zadnej lakťovej opierke a pár ďalších detailov. Najviac však oceníte nový displej na vrchu stredovej konzoly.

Zmeny sú zatiaľ platné pre USA, ale rovnaké budú aj na ostatných trhoch.