SRT Viper TA zaútočí na čas

SRT už snáď poznajú všetci. Street and Racing Technology je názov automobilky, teda jej odnože. Viper už tiež niečo evokuje. Ale písmenká TA sú úplne nové. Edícia nesie skratku slov Time Attack. Tí, ktorí hrávali aspoň nejaký simulátor áut vedia, čo to znamená.

V New Yorku na autosalóne sa tak predstaví obmedzená séria Viperu Time Attack. Bude ich iba 33 a všetky oranžové, nalakované odtieňom Crusher Orange. Ono ani keby sa volá Viper Crusher by neznelo zle.

Kapota dlhšia ako týždeň pred výplatou schováva rovnaký motor ako je štandardne. V10 s objemom 8,4 litra odovzdáva 477 kW (640 k) a 814 Nm. Zadné pneumatiky Pirelli P Zero Corsa obuté na disky Sidewinder II sa už teraz môžu triasť. Verzia TA získava bodíky kvôli novému nastaveniu podvozka so systémom Bilstein Damptronic. Aj výstuž v tvare X z hliníka sa zmenila. Už je z karbónu.

Aerodynamický balík pozostáva z predných spojlerov, zadného spojlera a pozmenenej zadnej časti. Páči sa nám, keď automobilky idú až do šialených extrémov v hone za nízkou hmotnosťou. Znaky vymenili nálepky. Až tam došla snaha znížiť hmotnosť. Cena TA bude 120 500 amerických dolárov, čo je viac od štandardného Viperu (102 500 USD), ale menej od Viperu GTS (125 000 USD). Aspoň, že čísla v cenách ostali rovnaké, len poprehadzované.

A vlastne ešte hmotnosť je 1518 kilogramov. Základný Viper má 1521 a GTS 1530 kilogramov. Tak čo, adoptujete si tohto hadíka? Ak ho chcete, budete si po neho musieť skočiť do Ameriky, keďže do Európy sa tak ľahko nedostane.

Americký Motortrend s ním natočil aj video:


<iframe width=“640″ height=“360″ src=“http://www.youtube.com/embed/DLa3l_UX77c“ frameborder=“0″ allowfullscreen></iframe>