Športovejšia verzia nového Peugeotu 3008 bude označená GT

Peugeot sa posunul s modelom 3008 na tú správnu koľaj. Už nechce byť kombináciou všetkého, čiže hatchbacku, MPV, SUV, WTF, IDK. Je už naozaj blízko k SUV, aj keď sa stále dá označiť za crossover. A celkom pozitívne vyznieva aj športová verzia.

Nová verzia nového modelu sa bude volať 3008 GT. Bude mať rovnaké pohonné ústrojenstvo, aké sme mali možnosť vyskúšať v GT, ale menšom, 308. Konkrétne to bude naftový dvojliter s výkonom 132 kW (180 k) a automatická šesťstupňová prevodovka Aisin. Pohon všetkých kolies pri tejto verzii akosi nikto nespomína.

GT má aj širší postoj krytý rozšírenými blatníkmi schovávajúcimi 19-palcové zliatinové disky. Svetlá sú štandardne Full LED a efekt má pridávať aj dvojfarebný lak karosérie. Avšak už na 308 GTi sme zistili, že je lepšie karosériu nechať iba jednofarebnú, pokiaľ tá farba stojí za to. Na druhú stranu čierna lesklá vpredu a matná vzadu nemusí byť na zahodenie.

Okrem plnej verzie GT má v ponuke Peugeot aj demo s názvom GT-Line pre všetky ostatné agregáty. Pre ne je špecifický predný nárazník a maska chladiča plus čierna strecha a niekoľko ďalších športovo vyzerajúcich vylepšení. Nakoniec to BMW s balíkom doplnkov M malo pravdu.

V galérii je dvojfarebný model GT a biely GT-Line.