Špeciálny Focus ST pre Tannera Fousta

Že neviete kto je Tanner Foust? To je jednoduché, je to človek, čo vyštudoval molekulárnu biológiu na University of Colorado. Bolo by ale asi nadmieru zvláštne prispôsobiť Ford Focus ST práve molekulárnemu biológovi. Z toho vyplýva, že chalan asi nezostal pri tom, čo vyštudoval.

Tanner Foust je v prvom rade niekoľkonásobný šampión vo Formula D Drift a Global RallyCross. To už znie logickejšie. Ale svoju najväčšiu slávu zažíva vďaka uvádzaniu americkej verzie programu Top Gear. A v ňom je za najlepšieho šoféra zo všetkých troch. Hral dokonca aj vo filme Iron Man 2, Fast & Furious, či The Bourne Ultimatum. Avšak tam bol ako kaskadér.

Cobb Tuning špeciálne pre neho spravilo úpravu Focusu ST. A bude sa aj sériovo predávať. Edícia Tanner Foust bude mať preprogramovanú riadiacu jednotku, väčší medzichladič stlačeného vzduchu a prerobené nasávacie a výfukové potrubie. Vďaka tomu sa výkon dvojlitrového EcoBoostu dostal z pôvodných 184 kW (250 k) na 221 kW (300 k).

Zvonka ho hneď odhalia hlavne pásy cez karosériu. Trocha menej nápadná je zmenená predná maska a karbónové detaily. Vyzerá ale celkom k svetu, čo?

Ozaj, vlastne Ford  ešte načrtol, že nový Focus RS by mal prísť pre modelový rok 2015 a mal by mať asi 246 kW (335 k) z 2,3-litrového štvorvalca.