Špeciálna Carrera 4S Jacky Ickx Edition iba pre Belgicko

Belgičan Jacky Ickx je legendou motoršportu, ktorú netreba vôbec predstavovať. Asi najviac ho preslávilo šesť víťazstiev v slávnej 24-hodinovke Le Mans. Práve na počesť jeho 75.narodenín sa Porsche rozhodlo pripraviť limitovanú edíciu modelu 911.

Pre začiatok spresnime, že tieto 911 budú dostupné iba v Jackyho domácom Belgicku. Vyhotovené v špeciálnom modrom laku Blue X, ktorý nesie nielen karoséria, ale aj 20″ a 21″ disky kolies. Tie majú ale biele lemovanie a práve takáto farebná kombinácia je odkazom na dizaj helmy, v akej pretekal Jacky Ickx. Ak by ste podobnú 911 na ceste stretli a neboli si istí či ide o limitku, utvrdí vás v tom emblém s menom a belgickou vlajkou na stĺpiku dverí. Technicky ide o tradičnú Carreru 4s, takže žiadne zmeny na motore či podvozku sa nekonajú. V kabíne o výnimočnosti hovoria karbónové prahy, ktoré nesú nápis „Belgian Legend Edition“. Autogram Ickxa je prítomný na stredovej opierke ale aj na kľúči. Sedadlá majú zasa na sebe logo 911 a tiež šedé Pebble Gray lemovanie.

Ako sme spomínali, v našich končinách toto Porsche nekúpite ani keby ste veľmi chceli. Ak však neváhate ísť si poň do Belgicka, bude vás stáť o niečo viac než bežná Carrera 4S so základnou cenovkou v 131 381 €.