Šok! Volkswagen premenúva svoje modely!

Prišlo to nečakane ako blesk z čistého neba, Volkswagen oznámil, že premenuje všetky modely vo svojej ponuke. Vlastne nie všetky, jeden ostane s pôvodným menom. Verte tomu, rovnako ako ste zaskočení vy, pri čítaní sme boli aj my prekvapení, pretože toto ani nikto nepredpovedal.

Krok má však určitú logiku. Jeho základ položil nový Volkswagen Golf, ktorý ostáva jediný s pôvodným názvom. A keďže je Golf veľmi populárny nielen model, ale aj šport, aj ostatné názvy vozidiel budú po novom súvisieť so športmi. V niektorých modeloch nepôjde len o premenovanie, ale aj o zmenu výbavy.

Najmenší up! sa premenuje na Jump! Trocha dlhší názov podporí imidž mestského auta a podľa nás symbolizuje schopnosť preskákať každodennú premávku ľahšie ako väčšie autá. Väčšie Polo bude podľa nového názvoslovia Bocca. Ak by ste nevedeli, čo Bocca je, tak je to talianska obdoba francúzskeho Petanque. Aj keď už Polo je možné považovať za šport, Bocca je ako šport prístupnejšia masám. Nová Bocca bude mať zmenenú hlavicu radiacej páky. Namiesto klasickej plastovej bude kovová v tvare zmenšenej gule na hru, ktorá autu dala meno.

Beetle sa premenuje na Aquabelle. Je to aspoň nejaká náhrada za vázu pri volante predchádzajúcej generácie. Jetta dostane po novom meno Squash, pretože samotné auto je určené ako vozidlo pre manažment a práve táto hra vyšla v danej skupine ako veľmi obľúbená.

Touran bude po zmene Curling, Tiguan Freerun a pokračuje Passat premenovaný na Soccer. Pri ňom je dôvod, že auto má veľký potenciál pre mladých futbalistov, ktorí po čase a potenciálnom prestupe do vyššej ligy môžu ostať verní koncernu a siahnuť po Bentley Continental GT. Volkswagen CC bol nešťastným názvom, pretože skratku používali iné automobilky ako označenie modelov kupé-kabrio. Aby bola zachovaná dynamika, ktorú model určite predstavuje, dostal nové meno Archer.

Meno Phaeton pre najluxusnejší model značky znamená v gréckej mytológii, ktorý ale neveril, že je pravým synom Apolla. Pre túto nezhodu sa názov zmení na Cannonade, ako časť streleckého športu. To je aj dôvodom implementácie nového prvku výbavy, puzdra na krátku ručnú zbraň vo dverách, ako má Škoda Superb dáždnik. Tento fakt by mohol prilákať novú skupinu zákazníkov, ktorí vlastnia zbraň a zbrojný preukaz. V príplatkovej výbave bude aj možnosť zabezpečenia otvárania schránky pomocou čítačky odtlačkov prstov.

Po posledných správach z Egypta sa ako rozumné javí zmeniť názov Touareg. Ten ponesie na kufri názov Hunter. Ten nie je v súčasnosti tak kontroverzný. Ďalšie modely sa budú premenúvať tiež. Sharan bude Cricket, Caddy dostane názov Skate, Multivan prijme nové meno CycleTransporter zase Marathon.

Caravelle s novým menom Rugby bude maž už v základnej výbave poťahy s farbou a vzorom ako lopta používaná pri športe. V ponuke Amaroku premenovaného na Surfer pribudne v sekcii príplatkovej výbavy možnosť objednania dvoch surfov s farbou ako je použitá na aute, samozrejme aj s nosičmi do ložného priestoru. No a posledným so zmenou názvu bude Crafter, ktorý sa premenuje kvôli všestrannosti na Triathlon.

P.S.: Nezabudnite na to, že je prvý apríl!

One thought to “Šok! Volkswagen premenúva svoje modely!”

Comments are closed.