Ďalší oficiálny obrázok Octavie RS znova nič neodhalil

Asi si z nás robia s tým postupným odhaľovaním nepodstatných detailov srandu. Nie, nehovoríme o Škode, ale o celkovom trende napínania publika pred samotným odhalením auta, ktoré je presne tým, čo sa dá očakávať. LaFerrari bolo svetlou výnimkou, pri ňom išlo o niečo zásadnejšie.

Škoda ale pokračuje. Po prvom obrázku, na ktorom zverejnila novú Octaviu RS kompletnú, ale pod plachtou pustila do sveta ďalší pohľad. Nie, nie je to plachta zozadu. Je to pohľad, tramtadadá, na znak RS. Jasné, pekný vtip. Logo RS sa trocha zmení. Miesto doterajšieho zeleného V, červeného obdĺžnika a písmen RS je šedé V, zeleno-červený obdĺžnik a za ním písmená RS.

Menej prekvapení bude pravdepodobne pod kapotou. Škoda síce tvrdí, že nová Octavia RS bude tým najrýchlejším autom v celej histórii značky. Zakaždým to tak je, že nový model musí byť viac ako ten odchádzajúci. Známe je, že pod kapotu by s najväčšou pravdepodobnosťou mal zasadnúť dvojliter s prepĺňaním. Jeho parametre sa odhadujú na 162 kW (220 k) a 350 Nm, aj keď sa šepká o akejsi verzii RS+ s 184 kW (250 k).

Dohady ukončí až Goodwoodský festival rýchlosti v júli tohto roka, ktorý si Škodovka vybrala ako tú správnu príležitosť predstaviť svoj najrýchlejší model.