Škoda predstaví Scalu v edícii Monte Carlo

Nový model od Škody, teda Scala, sa tiež dočká edície Monte Carlo. Nasledovať tak bude Fabiu, ktorá sa v tomto prevedení predáva už v druhej generácii. Monte Carlo samozrejme odkazuje na slávnu rally, ktorá sa v tomto kniežatstve koná a kde česká značka dokázala zožať úspechy.

Ako aj v prípade Fabie, ide aj u Scaly hlavne o dizajnové a nie technické zásahy. Motor či podvozok teda zostávajú sériové. Verzia Monte Carlo je typická napríklad presklenou strechou či koncovými LED svetlami, ale aj čiernym spojlerom vzadu, ktorý dopĺňa aj tmavé zadné sklo pretiahnuté až do úrovne svetiel. A aby čiernej nebolo málo, sú ňou lemované aj bočné okná. V kombinácii s červeným lakom to ale nie je zlé. Ako sme spomenuli, športové ambície Scaly Monte Carlo nebudú podporené žiadnym silným novým motorom. Avšak, aspoň sedadlá sa športovo tvária, sú totiž hlbšie a výraznejšie tvarované s integrovanou hlavovou opierkou. Farebné prevedenie je čierno-červené, rovnako ako exteriér a časti palubnej dosky. Drobné doplnky budiace dojem exkluzivity sú napríklad aj koberčeky s logom Monte Carlo či strieborné úchyty na otvoroch ventilácie. 

Dodajme, že oficiálne predstavenie sa bude konať v najbližších dňoch na autosalóne vo Frankfurte a predaj sa začne už na konci tohto roka.