Škoda Kodiaq nebude len kufor s kolesami

Škoda Kodiaq sa postupne odhaľuje. Na niekoho tízing funguje, iní ho majú plné zuby. Pripravte sa, Škoda Kodiaq povedie pelotón na Tour de France. Aj viedla, ale zamaskovaná. To mohol byť kľudne aj Tiguan, alebo podobné auto, bolo by to jedno, aj tak ho nebolo vidieť.

Pred zajtrajším predstavením v Berlíne si Škoda povedala, že ukáže niečo reálne, niečo hmatateľné. A hmatateľné sú interiérové povrchy. Kodiaq bude mať až sedem miest. V prípade, že ich stačí 5, tak batožinový priestor bude mať až 720 litrov. Pri dvojmiestnom usporiadaní 2065 litrov.

Interiér bude okrem priestrannosti aj Simply Clever. Dáždniky budú ako v Superbe, ale pribudnú spacie opierky hlavy a tiež ochrana lemov dverí na parkovisku. Teda nebude treba tie odrazky, čo si majitelia dávali na stodvadsiatky. Kdesi sme počuli, že Kodiaq by mohol mať aj plne LED predné svetlá.

Vozidlo s dĺžkou 4,7 metra bude mať podobné motory ako Superb. Po novinárskom predstavení v Berlíne sa ostatnému svetu ukáže o mesiac v Paríži na autosalóne. Interiér je zatiaľ fajn. Nie je strhujúci, ale to zákazníci ani veľmi nechcú. Je solídny a prehľadný, čo sú krycie prídavné mená pre trochu strohý.