Rolls-Royce pripomína vodné rekordy

Bugatti sériu Legend berie až príliš vážne. Rolls-Royce však má v hľadáčiku iných hrdinov. Phantom Drophead Coupe Bespoke Waterspeed Collection si má uctiť Sira Malcolma Campbella. Ten v roku 1937 získal svetový rekord v jazde člnom na vode.

A aké auto by na túto príležitosť bolo lepšie ako tá najbrutálnejšia loďka od Rollsu? Ono pripomenutie nie je tým prvým dôvodom, prečo auto vzniklo. Skôr je to predvádzací kus na program bespoke pre kupé Phantom. Tento kus je lakovaný modrou exkluzívnou Maggiore Blue. Tá má až deväť vrstiev laku a pokračuje aj na motore.

Leštené jedenásťlúčové disky tiež pôsobia rovnako luxusne ako línia nakreslená špecialistom vo fabrike. Na línii je aj silueta Bluebirdu. Pikoškou je, že len výroba lakťových opierok trvá skoro osem hodín. Za ten čas zíde z liniek niekoľko stoviek bežných áut.

Pod kapotou je motor V12 s objemom 6,75 litra, ako velí tradícia. Ponúka dostatočný výkon, čo je v tomto prípade 338 kW (453 k) a 719 Nm. Celkovo vznikne iba 35 kusov Phantomu Drophead Coupe Bespoke Waterspeed Collection. No a cena je stanovená na 435 tisíc britských libier.

Aby sa nezabudlo, Sir Malcolm Campbell v roku 1937 na člne Bluebird K3 poháňanom motorom Rolls-Royce dal až 208 km/h.