Replika Kitta patriaca Davidovi Hasselhoffovi je na predaj

Kitt a Michael Knight boli nerozlučnou dvojicou. V osemdesiatych rokoch bol Kitt ešte brutálnym a nevídaným autom. Potom sa však zmenil na Ford Mustang a to už zaváňalo rôznymi klišé a celkovo už nebolo tak fantastické ako predtým.

Aktuálne je na predaj replika Kitta, ktorú postavila Jennifer Catano, fanúšička seriálu Knight Rider. To by nebolo také zvláštne, darovala ju však samotnému Davidovi Hasselhoffovi, ktorý hral po aute hlavnú úlohu v seriáli.

Auto obsahuje všetky vizuálne detaily, ktoré boli v seriáli. Nožnicové dvere si síce nepamätáme, ale volant vyzerá rovnako a v aute je možné nastavovať svetlú výšku. Do reality bola prevedená aj digitálna prístrojovka a skener v prednej kapote. Do aparatúry bolo tiež nahratých až 4000 zvukov zo šou. Pod kapotou pradie motor V8 s objemom 5 litrov, čo s automatickou prevodovkou nemusí byť úplne lenivé.

Replika Kitta začínala na 15 000 dolároch, ale očakáva sa, že sa dostane na 30 až 50 tisíc dolárov. Potencionálny majiteľ bude musieť zaplatiť aj transport k sebe domov, lebo auto je v meste Ireland, v USA, v Múzeu ikôn štýlu.

Takže šup-šup, na najbližšej oldies disko budete hviezdiť!