Renault Twingo Mauboussin bude iba v niektorých krajinách

Renault zvolil veľmi zaujímavú politiku s špeciálnou sériou Mauboussin, pre model Twingo. Názov zdedil po rovnomennom klenotníkovi z Paríža. Zvláštne na sérii je, že nebude len tak dostupná v každej krajine.

Valentínska špecialita bude v showroomoch vo Francúzsku, to je pochopiteľné. Ďalej ju bude možné objednať v Taliansku, tiež logické, je to malé auto, ktoré sa akurát hodí. Treťou krajinou s dostupnosťou bude Maroko. Casablanca a klenoty nám idú relatívne dohromady. Poslednou možnosťou kúpy bude… Nie, Slovensko to nebude, ale tesne vedľa. Rakúsko je krajina, ktorá bude mať možnosť kúpy Twinga Mauboussin.

Rozdiel zvonka je badateľný. Hnedá farba Tourmaline Brown s metalickými efektmi je na určitých miestach ozvláštnená špeciálnymi nálepkami a štítkami označujúcimi sériu.

Sedadlá už nie sú čisto látkové, pribudlo čiastočné kožené čalúnenie. Koberce nezostali pôvodné a ladia s celkovým vzhľadom série. Každý zákazník dostane aj prívesok s názvom „1960, je t’aime.“

Pod kapotou sa bude dať zvoliť 1,2 litrový, 55 kW (75 k) benzínový motor, alebo naftový dCi 85, ktorý dosiahne 62 kW (85 k). Cena začína na hranici 13 500 eur, vo Francúzsku. Všimnite si červeného stredu loga na kapote.