Renault Trafic má 40 rokov, dostal k narodkám facelift

Renault Trafic je dôležitým stavebným prvkom flotily francúzskej automobilky. V rámci úžitkových vozidiel je teraz v trochu ťažšej situácii, lebo ostáva osamotený, keďže Opel už Vivaro neponúka a zmráka sa aj nad ponukou Fiatu Talento. Ten by sa mal znova vrátiť do spolupráce s PSA.

Ale Renault ho spravil aktuálne ešte zaujímavejším. Trafic vyzerá honosnejšie ako kedykoľvek doteraz. Vlastne si prevzal vizáž, ktorú má väčší Master a trochu ju vylepšil. Široká maska chladiča s novými menšími, ale LEDkovými svetlami vyzerá trochu elegantnejšie. Predok taktiež získal ostrejšie tvary, ktoré spôsobia, že práve model po facelifte zostane aktuálny dlhšie.

Ale to, čo sa udialo vonku je len slabý odvar toho, čo je vnútri vylepšené. Poďme na to rýchlo, nový je celý predok kabíny. Nehovoríme o novom čalúnení, aj keď aj to má pre niekoho význam. Nová je prístrojová doska. Má konečne systém EasyLink a výraznejšiu horizontálnu líniu. Kým doteraz bol Trafic zlepencom dielov z rôznych modelov a všetko pôsobilo trochu detsky, teraz bude mať modernú vizáž aj vnútri a ponúkne aj 86 litrov odkladacích priestorov.

Ponuka asistenčných systémov bude omnoho širšia. Pribudne možnosť adaptívneho tempomatu, brzdenia v krízových situáciách a tiež sledovanie vybočenia z jazdného pruhu a varovanie pred autami v mŕtvom uhle. Príjemnou zmenou je aj rozšírenie palety farieb o tmavočervenú metalízu Carmin.

Keďže nové motory prišli s menšou modernizáciou relatívne nedávno, tak ostanú v ponuke. Teda motor s objemom dva litre bude mať tri výkonové stupne. Základom bude 81 kW (110 k) s manuálnou prevodovkou, stredná cesta bude 110 kW (150 k), čo je o 4 kW (5 k) viac ako doteraz. Tu bude na výber manuál a automat so šiestimi stupňami. Vrcholom ponuky bude stále verzia s 125 kW (170 k), ktorá bude mať výhradne šesťstupňovú dvojspojku. Každá kombinácia spĺňa emisnú normu Euro 6D Full. Trafic Passenger aj Spaceclass sa ukážu začiatkom roka 2021, pričom predaj začne na jar 2021.

Renault s inovovaným modelom Trafic  oslavuje 40 rokov modelu.