Renault Espace bude mať motor z nového Alpine

Renault Espace je už na trhu nejaký piatok. To je dôvod na menšiu modernizáciu. Novinky sú dostupné od začiatku tohto mesiaca. Prvou z noviniek bude nová výbava Magnetic. Bude medzi výbavou ZEN a Initiale Paris.

Magnetic bude mať v ponuke novú sivú farbu karosérie s označením Titanium. Bude maž aj nové disky. Buď to budú osemnástky Argonaute, alebo devätnástky Black Quartz.

Vonkajší výzor je síce jedna vec, ale dôležitejšie sú nové prvky výbavy. Ventilované sedadlá potešia najmä v lete a vo vzorkovníku interiérových farieb pribudlo sivé kožené čalúnenie Graded Sable. Okrem sedadiel sú rovnako čalúnené aj výplne dverí. V stredovej konzole pribudli nové odkladacie priestory a v clonách je zase LEDkové osvetlenie.

Najzásadnejším krokom vpred je nový motor. Doteraz bol najväčší ponúkaný objem 1,6 litra. Odteraz bude možnosť zvoliť benzínový agregát TCe 225. Bude to 1,8-litrový štvorvalec s prepĺňaním. Základy bude zdielať s agregátom v športovom modeli Alpine. V Espace však bude mať výkon 165 kW (225 k) a oproti predchádzajúcemu agregátu TCe 200 mu pribudlo 19 kW (25 k). Nový agregát bude mať krútiaci moment 300 Nm. Aj tu je nárast, ale až o 40 Nm. Pritom Renault udáva, že kombinovaná spotreba je len 6,8 litra na sto kilometrov. Bohužiaľ aj tu je badať nárast oproti 1,6-tke, konkrétne o 0,4 litra. Lenže reálne to môže byť o niečom inom. Ani s TCe 200 sme nejazdili za 6,2 litra, ale za približne 8.

Nový agregát TCe 225 s novou výbavou Magnetic stojí 39 490 eur.