Rekordná suma za Corvette, skoro 2 a pol milióna eur

Corvette je kult, nie je to len auto, je to životný štýl. Na Slovensku napríklad nedávno prebehla akcia Karpatia Rally, ktorá aj napriek nepriazni počasia vytiahla na trasu skoro dvadsať kúskov legendy v rôznych inkarnáciách. Väčšinou od tretej po šiestu generáciu. Ale druhá zastúpená nebola.

Práve jeden kus z druhej generácie nedávno získal titul najdrahšej Corvette na svete. Chevrolet Corvette L88 Convertible dosiahol neuveriteľné zrýchlenie. Ale v hodnote. V aukcii stúpla v priebehu troch minút cena z nuly na 3,2 milióna dolárov, čo je skoro dva a pol mega eur.

Stalo sa tak na aukcii Mecum Dallas. Auto má vysokú hodnotu aj kvôli histórii. Prvé roky jazdilo na pretekoch drag, k čomu je aj dostatočná evidencia. V roku 1968 a 1969 súťažilo v kategórii NHRA A/Sports class. V roku 1970 ho prestavali do sériovej konfigurácie.

V roku 1998 ho kúpil Buddy Herin, ktorý ho dal reštaurovať. Podľa GM bolo v roku 1967 vyrobených iba 20 kusov a tento konkrétny kus má vo výbave staré fotky z pretekov, zaujímavých predchádzajúcich majiteľov a nálepku na nádrži. Bolo nalakované originálnou farbou Marlboro Maroon a interiér bol odetý do čiernej. Najdrahšiu Corvette poháňa motor L88 s výkonom 321 kW (430 k) spolupracujúci so štvorstupňovou prevodovkou M22 Rock Crusher. Vo výbave má aj podvozok F41, silnejšie brzdy a najmä fabrické sidepipes (výfuky na boku karosérie).