Privítajte nový Range Rover

Úplne nový Range Rover, ktorý sa verejnosti po prvýkrát predstaví na autosalóne v Paríži, sa včera oficiálne ukázal na prvých obrázkoch.

Pôjde už o štvrtú generáciu tohto luxusného SUV, na ktorej je pozoruhodné okrem iného aj to, že oproti svojmu predchodcovi váži až o 420 kg menej a to aj napriek tomu, že jej rázvor sa predĺžil o 100mm. Neskrýva sa za tým žiadna mágia, ale nová karoséria, kompletne vyrobená z hliníku. Tým sa samozrejme zníži spotreba paliva a tým pádom aj produkcia emisií CO2.

Vzduchový podovzok, ktorý bol vždy pýchou Range Roveru, prešiel taktiež zásadnými inováciami. Čo sa týka designu karosérie, ten rozhodne nezaprie svojho predchodcu, avšak je v ňom možné zachytiť aj isté futuristické črty typické pre Evoque. Každopádne, nemáme žiadne výhrady, nový Range vyzerá skvostne ako tomu vždy bývalo zvykom.

Ponuka motorov bude pozostávať z celkom troch pohonných jednotiek. Presilu bude hrať nafta, ktorá bude pohonnou hmotou 4.4 litrového osemvalca a 3.0 litrového šesťvalca s pôvodom v Discovery.  Pre gurmánov tu bude 5.0 litrový, benzínový osemvalec preplňovaním. Manuálna prevodovka je pre nový Range tabu, všetky motory budú spolupracovať výhradne s 8 stupňovým automatom od ZF.

Novinkou v interiéri, ktorý je samozrejme kompletne vylepšený, bude možnosť objednania dvojmiestnej verzie zadných sedadiel, nazvanej Executive. Miesto stredového sedadla u tohto modelu zaujme centrálna konzola. Okrem iného bude Executive vybavený audiom Meridian.

Objednávky sa začínajú prijímať už od budúceho mesiaca a prvé kusy by mali k svojim majiteľom doraziť na začiatku roku 2013. Prvým trhom, kde sa nový Range Rover začne predávať,  bude jeho domovina, teda Veľká Británia. Ceny by mali začínať na sume 70 000 libier za základnú verziu, naopak, u najvyšších výbav to bude až 120 000.