Predstavenie po druhé: Talisman pre Elizabeth

O Renaulte Talisman sme toho už celkom dosť popísali. Vieme aké má motory, vieme kedy sa dá priplatiť 4Control, či kedy je v sériovej výbave. Vieme aj to, že kombi bude nasledovať onedlho a že vnútri je celkom príjemné ticho. A vieme aj niečo o cenách.

Lenže prečo si nezopakovať predstavenie ešte raz. Trenčiansky díler Renaultu, Autoštýl, na predstavenie nového sedanu vybral hotel Elizabeth priamo pod hradnou skalou. Reprezentačné priestory s veľkorysými rozmermi boli k autu adekvátne zvolené. Talisman v nich vynikol, najmä najluxusnejšia verzia Initiale Paris. Len škoda, že mala sivú farbu. V bežnom svete funguje výborne, ale na predstavenie by sa hodila skôr špecifická Amethyste Black.

V rámci prezentácie sa o pozornosť usilovali aj obrazy maliara Franka Jalšovského. Obrazy s rôznou tematikou boli až abstraktné. Obrazy fungovali až do momentu, kedy sa začala samotná prezentácia. Po pár pesničkách od hudobnej skupiny strhli plachtu z Talismanu.

Treba uznať, že naživo pôsobí mohutnejšie ako na obrázkoch a hlavne mu treba disky s priemerom aspoň 18 palcov, aby nepôsobili utopené. Veľké vonkajšie rozmery sa premietajú aj do interiéru. Vzadu môže byť len menší problém s hlavou, ale ten vyrieši ležérnejší posed. Už aby bol na test.

Za pozvanie na prezentáciu ďakujeme dílerovi Renaultu, Autoštýl Trenčianska Turná.

Aby nebolo fotiek náhodou málo, tak pridávame aj galériu od Martin Ofúkaný / Automotive Photography