Pozor, prichádza pekelná mačka!

Detroit, Motor town, predstavil konečne Charger SRT Hellcat. Pekne divný názov, ale auto je asi najrýchlejším sedanom, ktorý bol v sériovej produkcii bez akýchkoľvek úprav. Teda respektíve aj najvýkonnejší a najsvižnejší.

Hellcat má pod prednou kapotou malý jadrový reaktor. Vlastne veľký benzínový osemvalec. Pohonná jednotka V8 s objemom 6,2 litra pumpuje vďaka prepĺňaniu mechanickým kompresorom až 527 kW (707 k) a 880 Nm. Spája sa s osemstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá to zvláda asi lepšie ako keby v aute bol manuál s horiacou spojkou.

Aj kvôli automatu je štvrťmíľa, či 400 metrov záležitosťou 11 sekúnd. No a maximum 328 km/h bolo kedysi len vo sférach hyperšportov, nie sedanov. Megamotor je len jednou stranou mince, druhú reprezentujú predné svetlá s LEDkami. Zvláštne pôsobí aj hrb na hliníkovej kapote. Nový zadný nárazník s difúzorom neprekvapí, rovnako ako neprekvapia ani dvadsaťpalcové disky s gumami Pirelli P Zero.

Z interiéru budú mať radosť aj obéznejší, ktorým padne vhod sploštený volant. Športové sedadlá majú okrem vyhrievania aj ventiláciu a sú pokryté kožou Nappa a alcantarou. Ak sa zunuje jačanie motora, tak hudbu prenesie 18 reproduktorov ovládaných systémom Uconnect s 8,4-palcovým dotykovým displejom.

Aj ak nie ste na americké autá, tak toto je do garáže nutnosť, ak práve neulietavate na Audi RS6. A nezabudnime, že geniálne fotky nafotil Webb Bland, ktorý je v súčasnosti dvorný fotograf koncernu Chrysler.