Poskladajte si svoj Chiron

Bugatti Chiron v týchto dňoch zažíva svoju premiéru na autosalóne v Ženeve, a tak je možné, že niektorí z vás mali možnosť si ho obzrieť aj naživo. Avšak, šancu vidieť ho vo všetkých ponúkaných farbách nie je možné ani tam.

I keď nie naživo, ale aspoň virtuálne, je to možné vďaka oficiálnej stránke Bugatti. Tá ponúka konfigurátor, prostredníctvom ktorého si môžete vyskladať svojho nástupcu Veyronu snov. Pre väčšinu to aj zostane snom z ríše nesplnených, ako príjemná kratochvíľa ale poteší.

Pripomeňme si, že Chiron je nástupcom už starnúceho ale stále slávenho modelu Veyron, s ktorým zdieľa aj veľkú časť techniky pod kapotou. Oproti nemu je však ešte o kus drahší. Jeho cenovka je závratných 2,6 milióna Eur. To však vôbec neodradilo bohatých kupcov, približne 180 z nich už totiž zložilo kauciu 200 000 Eur.

Bugatti plánuje vyrobiť iba 65 kusov ročne, pekným gestom značky je, že tí záujemcovia ktorí už vlastnia model Veyron budú uspokojení ako prví a ich Chirony budú vyrobené prioritne. Zákulisné reči hovoria o tom, že v roku 2018 bude predstavená aj verzia Targa, ešte o niečo drahšia než kupé.