Porsche Panamera Turbo S s ultraluxusným vnútrom

Panamera nie je tým autom, ktoré lahodí oku tak ako Aston Martin Rapide. Dokonca aj modely Bentley sú ladnejšie. Ale postupne sa niektorým dostáva pod kožu. A Panamera Exclusive Series je celkom fajn nakoniec.

Auto si ako základ zobralo jazvečíka, teda vlastne predĺženú verziu Executive, ktorá je o 150 milimetrov dlhšia ako obvykle. Celá produkcia Exclusive Series dosiahne iba 100 kusov, čiže jednotlivé kusy budú naozaj exkluzívnejšie ako ostatné bežné. Každý kus bude lakovaný čiernou farbou, ale na dverách bude hnedá maľovaná ručne. Poisťovne už skáču radosťou. Rovnaká hlboká čierna je aj na diskoch.

Vnútri je veľa prvkov čalúnených kožou Poltrona Frau s farbou nazvanou Aghata Chestnut Brown. Čo nie je hnedá koža je buď čierna koža, drevené obloženie, alebo hliník. Táto kombinácia interiéru vyzerá naozaj exkluzívne, ako naznačuje aj názov série. A keďže to je predĺžená verzia, tak zadní pasažieri môžu využívať dve 10,1 palcové dotykové obrazovky, vstavanú kameru, či DVD prehrávač. O reprodukciu zvuku sa stará aparatúra Burmester. Každý kus má samozrejme štítok s číslom.

Výkon pochádza z motora V8 s objemom 4,8 litra. Dostal sa na 419 kW (570 k) a krútiaci moment sekunduje hodnotou 750 Nm, či až 800 Nm pri overbooste. S prevodovkou PDK zvláda stovku za 3,9 sekundy a maximum sa dostalo na 310 km/h.

V Nemecku už bola stanovená aj cena vrcholnej Panamery. Stojí 249 877 eur. A môžete si k tomu objednať aj päťdielnu sadu batožiny z rovnakej kože akou sú čalúnené sedadlá.

One thought to “Porsche Panamera Turbo S s ultraluxusným vnútrom”

Comments are closed.