Polo WRC oficiálne ukázalo svoje bojové sfarbenie

Počas uplynulého víkendu sa v Monaku oficiálne predstavil historicky prvý súťažný špeciál kategórie WRC s logom VW.

Treba podotknúť, že sa jedná o celkom výstižne vybraté miesto predstavneia, keďže svoj súťažný debut absolvuje Polo WRC zhruba o mesiac práve na Rally Monte Carlo. Hlavným partnerom tímu bude všemocný výrobca energetických drinkov Red Bull, čo sa samozrejme odráža aj na bojovom sfarbení Pola WRC.

Jazdecká zostava, ktorá bude mať za úlohu bojovať s týmto nováčikom o čo najlepšie výsledky, je viac než silná. Fenomenálny Francúz Sebastien Ogier, mnohými považovaný za nástupcu Loeba a fínsky démon Jari Matti Latvala.

Podľa pravidiel FIA je pod kapotou turbom preplňovaný 1.6 litrový motor, ktorého oficiálny uvádzaný výkon je 224kW/300 koní. Ako to však už býva zvykom, skutočné a presné reálne hodnoty sa na verejnosť príliš nevyťahujú. Prevodovka je šesťstupňová sekvenčná a poháňané sú samozrejme všetky štyri kolesá. Hmotnosť sa pohybuje na úrovni hodnoty 1200 kg a oproti sériovej verzii je karoséria WRC širšia o 138 mm.

Je viac než isté, že VW bude veľmi silným tímom. Jazdecká zostava, neustále testovanie a obrovský rozpočet dávajú tušiť, že sa nejedná o úplne obyčajného nováčika a bude s ním treba počítať.