Podsvietená maska chladiča a väčší displej sú základné prvky faceliftu BMW radu 8

BMW vylepšilo jedno z našich najobľúbenejších veľkých kupé. A teda vylepšenia dostali aj kabriolet a štvordverové kupé, či skôr dynamický sedan Gran Coupe. Zmeny sú len decentné, ale sú o to zaujímavejšie a robia auto ešte príťažlivejším. Zmeny sa dotknú aj najvýkonnejších verzií M8 vo všetkých formách.

Vizuál nebolo veľmi treba meniť. Najväčším rozdielom, pre všetky verzie, je možnosť podsvietenia masky chladiča. Z bezpečnostných dôvodov je tento prvok dostupný len po odomknutí keď auto stojí. Za jazdy by nemal byť zapnutý, ale…

Dôležitá zmena je vo farbách. Prichádza nová a celkom pestrá paleta piatich odtieňov. Sivá Skyscraper síce nebude žiariť, ale zelenú San Remo sme mali na 4 kabrio a bola dokonalá, pribudla aj modrá Portimao a BMW Individual modrá Frozen Tanzanite plus sivá Frozen Pure Grey. K tomu prichádzajú nové tvary kolies. Vnútri pribudne väčší displej. Dobre, nepribudne, nahradí ten pôvodný. Stredový displej bude mať o dva palce väčšiu uhlopriečku, čo znamená, že sa zmenší čierny lem okolo.

Výraznejšie zmeny BMW ukázalo pre modely M850i. Všetky tri karosérie s týmito špecifikáciami budú mať M-kové zrkadlá, ktoré mala len M8 a logo M na maske chladiča. Pre M850i pribudne možnosť doplniť M Sport Package Professional. Tá pridáva čierne brzdové strmene, čierne ľadvinky a spojler a tiež temné pozadia svetiel Shadowline. Ako bonus bude historické logo M na väčšine miest. To je z dôvodu, že BMW tento rok oslavuje 50 rokov modelov M.

Novinky má BMW pripravené aj pre originálne verzie M8. Tie dostanú zatemnené svetlá M Shadowline a z ponuky zmiznú verzie bez doplnku Competition. To znamná, že jediná možnosť bude 625 koní, čo je 460 kW. Pre M8 pribudnú farby Skysrcaper Grey, Brooklyn Grey a Isle of Man Green ako má M3 a M4. Paletu Individual zase obohatia Tanzanite Blue II a Frozen Pure Grey. Aj tu príde na aplikáciu loga M s historickým podtónom.

Aj pri M8 bude v interiéri väčší displej. Za príplatok ale bude možné vymeniť sériové sedadlá za karbónové. K nim pribudnú, samozrejme, aj iné farebné kombinácie. Takže celkovo sa osmička nezmenila, zlepšili sa len detaily už aj tak vynikajúceho auta.

BMW 8-series Coupe

BMW 8-series Cabriolet

BMW 8-series Gran Coupe

BMW M8

BMW M8 Cabriolet

BMW M8 Gran Coupe