Pikes Peak na elektromobile skúsi aj Mitsubishi

Najslávnejší hillclimb, alebo výjazd na kopec na celom svete, Pikes Peak je extrémne náročný. Tímy sa naň pripravujú dlho a vytvárajú brutálne monštrá. Napríklad Dacia Duster na tento pretek dostala motor z Nissanu GT-R vyladený na niečo cez 480 kW (653 k) a pilotoval ho Alain Prost.

Mitsubishi sa tiež bude snažiť zapôsobiť v jednej z kategórii. Bude to však v tej, v ktorej bude mať obrovskú šancu na úspech. Minulý rok v kategórii elektromobilov súťažili až dvaja jazdci. Konkurenciu budú mať hlavne v elektrickom BMW radu 3, model E36. Medzi ďalšími štyrmi konkurentmi bude napríklad Toyota.

Napriek tomu je prototyp poriadne zaujímavý. Podľa tvrdení vychádza zo sériového elektromobilu i-MiEV. Podobnosť napriek prezradeniu spojitosti hľadá len veľmi ťažko. Bude ho riadiť Hiroshi Mitsuoka, ktorý vyhral Rally Dakar a v druhom pôjde Beccy Gordon, americký pretekár na off-roadoch.

Komponenty sú z klasického elektrického vozidla, ktoré je v sériovej produkcii, ale samozrejme sú trochu upravené. Akumulátory s kapacitou 35 kWh poháňajú tri elektromotory. Dva roztáčajú zadnú a jeden prednú nápravu. Po spočítaní vychádza, že auto má pohon na všetky štyri kolesá. Celkovo na ne smeruje 240 kW (326 k).