Peugeot inovoval najväčší sedan 508

Niektoré automobilky využívajú facelifty, aby priblížili tvary starších modelov tým aktuálnejším. A keďže práve Peugeot 308 je Auto roka 2014 a dosahuje slušné úspechy, tak podobné tvary postupne dedia aj iné modely.

Novú tvár má transplantovanú aj veľký sedan a kombi 508. Má menšiu masku a nové oči využívajúce LED technológiu. Tieto zmeny si vyžiadali aj vizuálne menší sklon kapoty. No a dozadu sa dostal nový nárazník s novými svetlami.

Tradičné klišé, ktoré používajú všetci výrobcovia sú hlášky o kvalitnejších materiáloch. Ale okrem toho sa zmenila stredová konzola. Sedempalcový displej s dotykovým ovládaním spúšťa okrem tradičných funkcií aj Peugeot Connect Apps. V aplikáciách sú okrem predpovedí počasia aj informácie o parkovacích miestach v okolí auta. Najväčšia porcia od automobilky má v ponuke aj štvorzónovú automatickú klimatizáciu a Head-Up Displej.

Pohonné jednotky rozšíri nová verzia 1,6 THP 165 s výkonom 121 kW (165 k). Z naftového sveta sa objaví nový dvojliter BlueHDi 180 dosahujúci 132 kW (180 k). Nový modelový rok sa začne predávať v Európe už desiateho septembra.