Z patentového úradu unikli nové Transity

Kým nové Tourneo sa predstavilo a nový základný Transit je len jeho zaplechovanou verziou, tak teraz sa na svetlo sveta prebojovali z archívov patentových úradov vizualizácie nových verzii.

Prvou je väčšia úžitková, ktorá vyzerá podľa proporcií na objem skrine približne 10-11 metrov kubických. Jasná je nová línia vzhľadu, ktorá korešponduje s Tourneom Custom. Zadná časť v prípade osobnej busovej verzie ponúkne obrovské okno na dvojdielnych dverách uľahčujúce cúvanie a zlepšujúce bezpečnosť cestovania, vďaka lepšiemu výhľadu.

  

Druhým únikom je celkom nový Ford Transit Connect. Nakoľko nevidno dovnútra, keďže model je iba zovňajšku, predpokladáme, že rovnako bude vyzerať aj Tourneo Connect. Je možné, že názov sa ešte zmení, ale takáto premena by dokázala dostať Connect do lepšieho povedomia verejnosti. Súčasná generácia je tvarovaná trochu nudne. Nová by takým zovňajškom zaujala pravdepodobne mnoho zákazníkov konkurencie.

Ako vidno, niektorí úradníci na patentových úradoch robia aj veci, ktoré sú nad ich povinnosti. Treba im len poďakovať, aj keď FoMoCo asi spokojné s ich nadčasmi nebude.

    

Zdroj obrázkov/Picture source: jokeforblog.blogspot.com