Pápežove nové auto, a.k.a. Pimp My Ride Pope Style

Pápež má vo svojom vozovom parku neskutočne veľa vozidiel. V súčasnosti používa na prezentáciu najmä špeciálny Mercedes-Benz ML s presklenou miestnosťou vzadu alebo open top G500. Okrem nich využíva napríklad Volkswagen Phaeton a BMW X5.

Renault mu odovzdal nové približovadlo. Samotný riaditeľ Carlos Ghosn odovzdal Benediktovi šestnástemu Kangoo. Nie je to až tak zvláštne ako to vyzerá. Kangoo je elektrické a bolo vytvorené počas spolupráce s francúzskou karosárňou Gruau. Biely exteriér je posiaty erbami, či znakmi pápeža. Vnútro zase nemá klasickú lavicu vzadu, ale štyri nezávislé sedadlá čalúnené tiež bielou farbou. Zmena nastala aj v prístupe do interiéru. Bočné posuvné dvere uvoľnili miesto klasickejšiemu otváraniu s pántmi, ale dozadu. Sucide doors na papamobile, ako cool to znie?

Elektromobil čerpá zo sériového Kangoo Z.E. Li-Ion batérie poháňajú 44 kW (60 k) elektromotor. Na jedno nabitie ekopapamobil prejde slušných 170 kilometrov. Pápežovi s ním prajeme veľa šťastných kilometrov a rýchlych nabití.