Oplastovanie karosérie aj pre VW Caddy

Volkswagen začal ponúkať pohon 4Motion aj pre malé úžitkové auto Caddy. A tam vznikol poslednú krôčik k pseudoterénnej alternatíve s drsnejším, oplastovaným stylingom.

Cross Caddy tak pokračuje po stopách malého Pola, Golfu a Touranu. K drsnosti určitou dávkou prispievajú aj sedemnásťpalcové disky kolies, ktoré však v teréne môžu utrpieť bojové šrámy. Zákazníci si môžu zvoliť zo siedmych odtieňov, ale najvýraznejším bude bez diskusie zelený zo vzorkovníka modelu Scirocco s názvom Viper Green.

V interiéri sa hlavne zmenili poťahy sedadiel. Volant potiahnutý kožou, tak isto ako aj ručná brzda a radiaca páka dostali šedé prešívanie.

Tak isto ako normálny Caddy, aj Cross Caddy môže podľa voľby prepraviť 5 alebo 7 pasažierov. Z ponuky dĺžok vypadla tá väčšia s prídavkom Maxi. Pohon všetkých kolies nebude nutnosťou, vzhľadom na to, že motorové spektrum bude zahŕňať všetko, čo ponúka aj klasický Caddy.

Aj keď novinka vyšla na svetlo sveta pred autosalónom v Paríži, auto bude predstavené na výstave IAA Commercial Vehicle Show v Hannoveri prebiehajúcej 20-27.9.2012.