Opel predstavil úplne novú generáciu Astry

Opel Astra aktuálnej, teda šiestej generácie, je síce stále fajn auto, avšak vekom už presluhuje. Táto generácia je ale už minulosťou, keďže na trh prichádza úplne nová, siedma.

Oproti predchodcovi ide o poriadne radikálnu zmenu. Zaslepená predná maska je poznávacím znamením nových Oplov a nechýba ani na Astre. Svetlá sú do nej v podstate integrované a doplnené aj  o pásiky denného Matrix LED svietenia. Novinka sa spolieha na priame a ostro rezané línie, čím sa značne líši od aktuálnej generácie, ktorá je skôr oblá. Zaoblení tejto na novej Astre veľa nenájdete a môžeme povedať, že sa nám páči. Jej dizajn je odvážny a odlíšiteľný. Podvozkovú platformu EMP2 a mechaniku do veľkej miery zdieľa s Peugeotom 308. Kabína novej Astry je minimalistická s dôrazom na digitalizáciu a dotykové ovládanie. Takmer všetky funkcie sa ovládajú dotykom 10″ centrálneho displeja infotainmentu, rovnaký rozmer má aj prístrojový panel za volantom.  Novinkou je možnosť head-up displeja a 360 stupňovej kamery.

Paleta motorov by sa mala pohybovať vo výkonovom rozpätí od 81kW/110 koní do 165kW/225 koní. Dostupné budú benzínové aj naftové motory ale aj plug-in hybrid. Manuálna prevodovka bude mať šesť stupňov, automat o dva viac. Na objednávanie si treba počkať do jesene, kedy by mal Opel spustiť výrobu. Očakáva sa, že prvé Astry dorazia k svojim majiteľom na jar roku 2022. V priebehu tohto roka by sme sa mali ale dočkať ešte predstavenia verzie combi.