Opel Astra OPC bude vo verzii Extreme konečne hot

Už pri teste Oplu Astra OPC sme zistili, že to nie je úplne tak hothatch, ale skôr GT. Avšak Opel si to asi prečítal a predstavil hatchback, ktorý bude naozaj hot. Celým menom bude Astra OPC Extreme. Ten dodatok síce znie ako keby bol z nálepky z pumpy, ale má v sebe niečo pravdy.

Astra OPC Extreme bude najrýchlejšou Astrou, ktorá kedy legálne brázdila cesty.  Vďaka intenzívnemu využitiu karbónu sa podarilo na hmotnosti OPC ušetriť až 100 kilogramov. Len na kapote, streche a kolesách sa podarilo odstrániť 20 kilogramov. Okrem toho prispeli aj blatníky. Tie nie sú z ocele, ale z hliníka. Prejavilo sa to na hmotnosti 800 gramov oproti pôvodným 2,2 kilogramu na každý.

Predné kolesá cez samosvorný diferenciál poháňa motor so štyrmi valcami a objemom dva litre. Stúpol mu však výkon. Z 206 kW (280 k) na 221 kW (300 k). Zastavenie zabezpečia brzdy Brembo s prednými kotúčmi s priemerom 370 milimetrov a šesťpiestikovými strmeňmi. Tie sa zmestia za minimálne devätnástky s pneumatikami 245/35 R19.

Isté ušetrenie hmotnosti sa podarilo aj vnútri, kde zmizli zadné sedadlá a nahradilo ich lešenie, na ktorom sú pripevnené šesťbodové bezpečnostné pásy.

Táto verzia OPC by mohla byť naozaj HOT so všetkými veľkými písmenami.

Prečítajte si aj test Oplu Astra OPC