Omladená X1 prichádza

Crossover X1 od BMW je vo svojej aktuálnej podobe na trhu už nejaký čas, a tak bolo len otázkou času, kedy príde jeho omladenie vo forme faceliftu.
BMW včera vypustilo do sveta fotografie tejto vynovenej X1, ktorej predaj by mal začať na jeseň tohto roka na americkom trhu. Z pohľadu na obrázky je patrné, že kozmetických zmien sa dočkal predný aj zadný nárazník, spätné zrkadlá či svetlá vpredu aj vzadu.
K dispozícií budú nové dizajnové balíky, nazvané xLine a Sport Line. Prvý z nich bude obsahovať rozšírené nárazníky, blatníky a bočné prahy, doplnené 18“ diskami kolies s dizajnom lúčov v tvare Y. Mriežka chladiča a otvory pre nasávanie vzduchu budú nalakované do matnej striebornej. Sport Line bude veľmi podobný, azda najväčšou zmenou bude iný dizajn diskov kolies s rovnakým rozmerom a taktiež lesklý čierny lak na maske a nasávačoch vzduchu.
Najväčším lákadlom a novinkou v ponuke motorov bude, z iných modelov BMW dobre známe, 3.0 litrové šesťvalcové benzínové biturbo s veľmi slušným výkonom 224 kW/304 koní a krútiakom 406Nm. Netešte sa však, smutnou správou je, že tento motor bude v ponuke iba pre americký trh.
Cena faceliftovanej X1 v tamojšej mene, teda v americkom dolári, začne na sume 31545.