Nissan Juke-R ide do produkcie!

Máloktoré auto od Nissanu, zo segmentu tých normálnych získalo toľko ohlasov. Aj nenávistných bolo dosť. Auto vyzerá ako taká nafúknutá žaba, alebo hroch vynárajúci sa z vody. Nie každý má k týmto zvieratám blízko. Hovorí sa o ňom aj preto, že ostatné bežné Nissany sú menej zaujímavé, majú decentný dizajn a niektorých prípadoch by sa dalo povedať, že až nudný, že Tiida a Micra. Crossovery a SUV nedisponujú žiadnymi prehnanými krivkami, takže ani Quashqai, ani X-Trail nevzbúrili takú diskusiu.

Nissan však Juke dorazil verziou R. Vo svojej čistej podstate to je Nissan GT-R prestavaný do malého crossoveru. Šialený nápad, no máme ho za to radi. A aj za to, že po veľmi pozitívnom ohlase v Dubaji sa rozhodol vypustiť do sveta obmedzenú sériu žaby, ktorá bola ešte prifúknutá kompresorom a nahnevaná skáče rýchlejšie ako Usain Bolt beží.

Veď V6 s objemom 3,5 litra produkuje pár koníkov naviac v porovnaní s konceptom. Je to 402 kW (545 k) proti pôvodným 353 kW (480 k).

Juke-R ešte nemá stanovenú cenu, ale šepká sa, že bude o niečo vyššia ako pri GT-R. Blbosť? Možno. Ale individualita je zaručená. A čo viac, motor sa dá upravovať rovnako ľahko ako v pôvodnom aute. Kto bude prvý, kto ponúkne Juke-R s 800 koňmi? Nooo, tak, úvodná špekulácia o cene vyššej ako pri GT-R je pravdivá, ale toľko asi málokto čakal. Auto bude stáť približne 450 000 eur! To je *&%^@ veľa. Celkovo ich bude do 30.

P.S.: Video, kde Nissan Juke-R preháňa pár superšportov je fantastické.