O verziu AMG 35 nepríde ani Mercedes CLA Shooting Brake

Mercedes postupne pridáva jednotlivým modelom motory. Počiatočná ponuka sa tak rozširuje. Aktuálne toto zažil model CLA Shooting Brake. V praktickej karosérii s bezrámovými oknami bude mať aj verziu označenú AMG CLA35.

Jasné, od štvordverového kupé sa líši zadnou časťou karosérie. Kufor je praktickejší a po sklopení sedadiel je naozaj aj veľký. Naviac oproti predchodcovi pribudlo pozitívne rozšírenie nakladacieho otvoru. Ale o kufri toto auto nie je. Je o tom, čo je na opačnej strane karosérie.

Pod prednou kapotou je dvojlitrový radový štvorvalec s prepĺaňaním. Z malého objemu dosahuje výkon 225 kW (306 k). Pre ilustráciu, to je toľko, koľko mali osemvalce s označením 500 pred 15 rokmi. Motor spolupracuje s dvojspojkovou sedemstupňovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies AMG Performance 4Matic.

Dynamické parametre Shooting Brake sú navlas rovnaké ako má aj štvordverové kupé. Reálne to znamená stovku za 4,9 sekundy a maximum obmedzené na 250 kilometrov za hodinu.

Ak by ste chceli 35 AMG odlíšiť od ostatných verzií, tak to bude trochu zložitejšie, ak budete porovnávať tie, ktoré majú balík doplnkov AMG. Niekoľko detailov sa nájde, ale najspoľahlivejší bude pohľad na zadnú časť s dvomi funkčnými koncovkami výfuku. Okrem nich sú štandardom pre model aj 18-palcové zliatinové disky. V príplatkovej výbave má Mercedes pre auto, ktoré stále spadá do nižšej strednej triedy, aj o palec väčšie.

Výkony 35 AMG sú výborné. Lenže stále nepredstavujú vrchol toho, čo predokolková platforma s monžosťou štvorkolky ponúkne. Nad ňou bude ešte verzia 45 AMG.