Nový Peugeot 508 sa predstavuje

Po omladzovacej kúre súrodencov prišiel u Peugeotu na rad aj model 508 v podobe sedanu aj kombi SW. Zmeny sú viditeľné zvonku, ale modernizovala sa aj kabína a motorizácie.

V prednej časti samozrejme dominuje úplne nové „levie“ logo v maske tvorenej z malých strieborných segmentov, čím aj  Peugeot 508 nasleduje dizajnový jazyk súrodencov. Matrix LED svetlomety sú ešte užšie a minimalistickejšie než predtým. Zadné svetlá vyžívajú Full LED technológiu a temnú optiku a leví motív je tu prítomný v podobe troch pazúrov v samotnej optike. A práve tri pazúre sú jasne viditeľné aj v predných zvislých denných svetlách. To však nie sú ani zďaleka všetky dizajnové zmeny karosérie. Pribudnú totiž nové prevednia diskov kolies v rozmeroch od 17″ do 20″, ale aj trojica nových farieb. Tými sú modrá Eclipse, biela Okenite a šedá Titanium. Úrovne výbavy sú Allure, GT a vrcholná Peugeot Sport Engineered.  Tá posledná jazdí na pneumatikách Michelin Pilot Sport 4S. 

Pohľad do kabíny ukáže nový miniatúrny volič prevodovky známy z ostatných modelov PSA a tiež aj 508 dostala vylepšený 10″ infotainment doplnený o 12″ displej za volantom. Spomeňme ešte také funkcie ako možnosť cez bluetooth pripojiť dva smartfóny naraz, klepnutím tromi prstami ihneď vyvolať domovskú obrazovku infotainmentu či pokynom OK Peugeot aktivovať hlasové ovládanie v domácom jazyku. Podľa motorizáce si môžete navoliť režim motora Electric, Eco, Hybrid, Normal, Sport, 4WD ale aj nastaviť podvozok v troch možnostiach Normal, Sport alebo Comfort.

Spaľovacie motory majú výkon 130 alebo 218 koní. Výkon 130 koní platí pre naftu BlueHdi so štrymi valcami a 1.5 litrom objemu, ale aj pre benzínový trojvalec s 1.2 litrami. Najväčšia porcia výkonu patrí 1.6 litrovému turbomotoru so štyrmi valcami a treba podotknúť, že všetky využívajú osmestupňovú automatickú prevodovku. Plug-in hybridy majú systémový výkon buď 180 alebo 225 koní. Lenže pozor, zabudnúť nemôžeme na špeciálnu verziu od Peugeot Sport s názovom Peugeot Sport Engineered. Tá má pohon všetkých štyroch kolies a celkový výkon masívnych 360 koní. Ten bude skutočným vrcholom ponuky a dozaista aj zážitkom z jazdy. Osemstupňový automat je prítomný vo všetkých.

Na záver ešte dodajme, že nové modely Peugeot 508 prídu na trh v júni 2023 a vyrábať sa budú vo Francúzsku, v závode v Mulhouse.