Nový Nissan Navara vyzerá ako člen rodiny

Nissany Navara sa vždy vyznačovali svojou schopnosťou odviezť čokoľvek kamkoľvek. Po rokoch prichádza dvanásta generácia legendy podobnej s Hiluxom od Toyoty.

Nový pickup prichádza so všetkými charakteristickými prvkami, ktoré sprevádzajú posledné modely značky ako Qashqai, X-Trail, Murano aj Pulsar. Maska V-motion má po bokoch svetlá s líniou LEDiek na denné svietenie. Veľa chrómu nikoho neprekvapí, to bolo aj doteraz, ale prekvapí istá podobnosť práve s legendárnym Hiluxom. Dajte si vedľa seba obrázky oboch áut a zistíte, že základná filozofia nie je jediným spoločným faktorom. Ale na druhú stranu, čo je dobré, to má aj tak väčšina áut spoločné.

Navara sa zmenila aj vnútri. Nissan pritom využil lepšie materiály, z ktorých niektoré vyzerajú ako hliník a teiž TFT displej na navi, rádio a všetky údaje palubného počítača.

Robustný pickup sa bude spoliehať na štvorvalcový motor s objemom 2,5 litra a výkonom 120 kW (163 k) plus krútiacim momentom 403 Nm. Lenže to je tá slabšia verzia. Silnejšia príde s 140 kW (190 k) a 450 Nm. Po zlepšení majú vraj motory spotrebu zníženú o 11 percent. Obe výkonové verzie budú štandardne kombinované so šesťstupňovým manuálom a na želanie s automatom s rovnakým počtom prevodov.