Nový Leon v novšom stáde

Seat pustil do kolobehu internetu fotky nového Leonu. A samozrejme k nim pridal aj niekoľko detailov do špecifikácií. Je jasné, že budú iné, ako tie, čo má slovenská polícia. Tvary sa zostria a priblížia sa tým ostatným súčasným modelom.

Predstavenie bude pravdaže v Paríži v Septembri, ale už teraz Seat prezradil, že dĺžka bude 4,26 metra. Rázvor tiež narastie oproti súčasnej generácii, konkrétne o 6 centimetrov.

Do príplatkovej výbavy si našli cestu LED diódy na denné svietenie, nový systém ponúkajúci informácie a zábavu, pripojenie Bluetooth, či AUX alebo USB a tiež päťpalcový displej.

Mnohých bude zaujímať objem kufra, veď žijeme na Slovensku. Ten je 380 litrov. Nevyzerá to ako veľa, ale na bežné fungovanie to je akurát.

Leon bude tiež rozpoznávať únavu vodiča a upozorňovať ho, keď nebude dostatočne koncentrovaný. Zatiaľ nie je známe, akým spôsobom, ale predpokladáme, že elektrošoky do zadku to nebudú. Bezpečnosť by mali zvýšiť aj systém kontroly pruhu a automatické prepínanie diaľkových svetiel.

Pod prednou kapotou sa objavia benzínové motory 1,2 TSI (63 kW / 85 k, resp. 77 kW (105 k), 1,4 TSI (90 kW / 122 k), 1,8 TSI (132 kW / 180 k) a naftové 1,6 TDI (66 kW / 90 k, 77 kW /105 k) a 2,0 TSI (110 kW / 150 k, 135 kW (184 k).

Podľa motora bude použitá päťstupňová, alebo šesťstupňová manuálna prevodovka, prípadne dvojspojková automatická DSG so 7 stupňami.

Leon nabral smer k ostrejším hranám a celkom sa približuje k heslu Auto Emocion.