Nová Škoda Octavia Scout je naozaj terénnejšia

Octavia začínala s modelom Scout v minulej generácii. A keďže móda praje verziám kombi s menšími terénnymi ambíciami, bola celkom úspešná. Preto príchod nového Scouta nikoho nemôže prekvapiť. Naživo sa predstaví už na ženevskom autosalóne.

Podľa fotografií, ktoré mladoboleslavskí marketingoví zamestnanci poskytli je zrejmých pár vecí. Prvou, tou najzásadnejšou je bez sporu oplastovanie karosérie vrátane lemov blatníkov a prahov. Ani na pseudohliníkové ochrany na nárazníkoch sa nezabudlo. Výzor dopĺňajú aj lišty v spodnej časti dverí, kryty zrkadiel a sedemnásťpalcové disky kolies. Druhým faktom zrejmým z fotiek je, že bledomodrá farba nesadne každému, skôr by sa k dobrodružnému zameraniu auta hodila medená metalíza, ktorá bola na prvej Fabii.

Pozitívom Scouta je, že to nie je len výbava ako Outdoor pri Superbe, ale kompletný balík terénnejšej úpravy. Dokazuje to zvýšená svetlá výška, plus 33 milimetrov a pohon všetkých kolies s medzinápravovou spojkou Haldex piatej generácie. Automobilka oznámila, že pod kapotou bude možné nakonfigurovať jeden z dvoch naftových, prípadne jeden benzínový motor. Zatiaľ to vidíme na 1,8 TSI (132 kW/180 k) a 2,0 TDI v dvoch výkonových verziách (103 kW/140 k a 125 kW/170 k). Ale to sa ukáže až na autosalóne, rovnako ako aj cena.