911 Turbo s bielymi svetlami a Sharapovovej nová Panamera

Porsche predstavilo sériu Exclusive pre výkonný model 911 Turbo. Limetková zlatá metalíza je naozaj parádna, ale to sa nedá povedať o bielych svetlách. Jasné, nájdu sa jedinci, ktorí si povedia, že to je vrchol dizajnu a autu prepožičiava moderný vzhľad. Ale 911 je o tradíciach predsa! My by sme nechali pôvodné červené. A ak by nás postihol amok a chceli by sme biele, stačilo by na to kladivo. Porsche nie je Aston, aby sa mu to len tak prepieklo!

Iný je aj interiér, kde dvojtónová kombinácia kožených sedadiel priam láka sadnúť za volant. Motor sa nezmenil, 3,8-litrový prepĺňaný šesťvalec má 383 kW (520 k) a 710 Nm. Stovka v jeho podaní je na tachometri za 3,2 sekundy a maximum sa dostaví pri 315 km/h.

Druhou novinkou je Panamera GTS pre Mariu Sharapovovu. Slávna tenistka sa stala veľvyslancom značky Porsche. A to jej postavilo GTS upravené v programe Porsche Exclusive. Ako základ dostala rýchla limuzína, či skôr liftback, biely lak s čiernymi LED prednými svetlami, zatemnenými zadnými svetlami a čiernymi dvadsaťpalcovými diskami. Do interiéru si Maria zvolila čiernu kožu s krémovým prešívaním. Do interiéru sa dostala aj farba karosérie. Konkrétne je do nej odetý prístrojový panel a kľúčik.

Panamera GTS je poháňaná motorom V8 s objemom 4,8 litra bez prepĺňania dosahujúci 324 kW (440 k). Stovku dá za 4,4 sekundy a maximum príde pri hodnote 288 km/h. Na GTS však nie sú tým top prvkom výkony, ale brutálny zvuk osemvalca!