Nová Mazda 2 predvádza ako vyzerá pekné malé auto

Mazda 2 sa vyrába už niekoľko rokov. Z malého MPV sa postupom času stal tradičný hatchback. Ale ten prvý hatch už sa predával relatívne dlho. Skôr teda nepredával, lebo konkurencia pripravila brutálnejšie kúsky.

Nová dvojka preto poteší najmä tých, ktorým sa páčí štýl dizajnu Kodo, ktorý prezentujú súčasné modely 6 a 3. Základom tvarov sa stal koncept Hazumi z autosalónu v Ženeve. Ale vonkajšie paralely s väčšími modelmi nie sú jediné.

Interiér je vďaka ovládaniu informačno-zábavného systému cez dotykový displej úplne jednoduchý. Našťastie ovládanie klimatizácie ostalo verné kruhovým prvkom.

Podľa predbežných správ bude pod prednou kapotou nový motor 1,5 Skyactiv-D spaľujúci naftu. Ponúkne 77 kW (105 k) a 250 Nm. Benzínový brat s rovnakým objemom, ale označením Skyactiv-G by mal ponúknuť viac nešpecifikovaných výkonových verzií.

Domáce JDM nazvané Demio sa už vyrába, ale do ostatných kútov sveta sa dostane až koncom roka, po oficiálnom parížskom debute v októbri. A teraz hŕŕŕ na fotogalériu!