Nová Kuga už je na svete

A predstavila sa samozrejme, kde inde, ako na práve prebiehajúcom autosalóne v Ženeve, ktorý je doslova nabitý novinkami.

Ford Kuga, aj v našich končinách veľmi obľúbené kompaktné SUV, sa tak dočkalo svojej druhej generácie. V Európe sa bude predávať pod svojím tradičným názvom, v Amerike však dostane názov Escape, ktorý je na tamojšom trhu už taktiež zaužívaný. Karoséria novej Kugy sa vyznačuje pomerne agresívnym a dynamickým „lookom“. Predný nárazník s mriežkou masívnych rozmerov a taktiež celkový tvar prednej časti pripomínajú nový Focus. Zadná časť, konkrétne otváranie batožinového priestoru, je zaujímavá jednou špecialitou. Na otvorenie kufra stačí spraviť letmý pohyb nohou pod zadným nárazníkom a ten sa následne otvorí. Rozhodne praktická vec, pokiaľ ste na rodinnom nákupe a máte plné ruky !

Pre interiér je typické použitie čiernych lesklých obkladov v kombinácií s imitáciou hliníka. Zdá sa, že kvalita a ergonómia zasa pokročili o krok vpred.

Ponuka motorov bude zo začiatku pozostávať z dvoch, teda vlastne jedného, naftového dvojlitra s označením TDCI, ktorý sa bude montovať v dvoch výkonových variantách. Slabšia z nich bude disponovať výkonom 103kW/138 koní, silnejšia bude dosahovať 129kW/173 koní. Koniec koncov, tak je tomu aj u súčasnej Kugy. Pravdepodobné je, že pre fanúšikov benzínu bude zatiaľ jedinou možnosťou 1.6 litrový Eco-Boost, ktorý zo seba vydoluje 129kw/173 koní.

Nový Ford Kuga by sa mal na trh dostať koncom tohto roka, koľko si však zaň budú u modrého oválu účtovať zatiaľ nie je známe.

2 thoughts to “Nová Kuga už je na svete”

  1. Pekná, stará verzia bola krajšia, táto ma zadok ako hyiundai ix 35

    1. Zhodou okolnosti, v sobotu uverejnime test sucasnej Kugy, ktora ma stale co ponuknut.

Comments are closed.