Nová interpretácia Eleanor má motor GM

Equus Automotive má asi poriadne veľký mixér. Ako základ nového koláča na cestách s názvom Bass 770 vhodila firma veľkú časť Fordu Mustang, dosypala Dodge Challenger a zahustila pridaním Dodge Charger.

Silueta auta jasne pripomína Mustang a ostatné časti sú naozaj akousi kombináciou všetkého ostatného zo šesťdesiatych rokov. Interiér tiež vyzerá moderne, ale má veľa retro narážok. Je len na pozorovateľovi, či to zhodnotí ako zlý nápad, alebo niečo, čo by sa dalo nazvať Best of.

Aj keď sa najviac Bass 770 podobá na Ford, pod kapotou tlčie iné srdce. V8 s objemom 6,2 litra nesie názov Chevrolet ZR1. To znamená výkon 477 kW (620 k) a krútiaci moment 819 Nm. Parametre krotí dvojspojková automatická prevodovka so šiestimi stupňami a posiela ich na zadné kolesá. Bass 770 s takým potenciálom dá stovku za 3,4 sekundy a dostane sa až na 320 km/h.

Napriek výzoru klasického auta sú za diskami schované keramické brzdy Brembo a karoséria stojí na magneticky nastaviteľnom podvozku. Novodobé gadgety v interiéri zahŕňajú navigačný systém, tempomat, airbagy, USB port a merač tlaku v pneumatikách.

Základná cena je stanovená na 250 000 dolárov, ale pri intenzívnom výbere výbavy sa môže dostať až na 300 000 dolárov.