Nová Fiesta Koiš Racing na vrchy live

Štvrtok 17.5 bol tým dňom, ktorý priniesol predstavenie nového športového náčinia do Koiš Racing. Focus, ktorý Maťo používal minulý rok bol nahradený menším, obratnejším autom, Fiestou E1.

Nová Fiesta je okrem menšej dĺžky aj ľahšia. Váži aj s jazdcom 1144 kilogramov, čo je o 100 menej ako predchodca. To sa môže zdať ako taký priemer, ale potom treba vziať do úvahy, že výkon je brutálnych 469 kW (638 k).To je viac ako tri nové Fiesty ST dohromady.

Dizajn Nového pretekárskeho auta nasleduje v stopách majstrovského Focusu. Výrazné rozšírenie kvôli stabilite a zadné blatníky zaseknuté, ako je to aj na rally verzii. Biele Team Dynamics disky obuté do slickov Avon ukrývajú obrovský brzdový systém AP Racing.

Výzor auta je ucelený a nepôsobí roztrieštene vďaka malému počtu sponzorov. Ford, Autokoiš a pár ďalších nápisov tvoria s oranžovo-modro-bielou farebnou kombináciou pekný celok. Vo vnútri sa však odkazy na sériové auto dajú hľadať len veľmi ťažko. Všetko zbytočné muselo ísť von. Úžasne vyzerá aplikácia karbónu na dverách, ktoré majú len malú slučku na zavretie.

Ako sa Maťo Koiš vyjadril, plán je dostať sa čo najvyššie. Vzhľadom na nové auto to nebude jednoduché, ale budeme mu držať palce, aby obhájil minuloročný titul.

2 thoughts to “Nová Fiesta Koiš Racing na vrchy live”

Comments are closed.