Nová evolúcia Lamborgini Huracan vylepšuje výborné

Najmenší model talianskeho Lamborghini, model Huracan, sa v týchto dňoch prvýkrát oficiálne ukázal verejenosti. Samotný názov Huracan EVO napovedá, že ide o evolúciu, teda vylepšenie existujúceho a nie úplne nové auto od základu. 

Asi najpodstatnejšia zmena nastala v tom najdôležitejšom, čím je samozrejme motor. Atmosférický, 5.2 litrový desaťvalec po novom produkuje 630 koní a 600Nm. Pri hmotnosti iba 1422kg to znamená stovku za 2,9 sekundy. Magická hranica troch sekúnd pokorená! Predošlý model bol na tom o 0,3 sekundy horšie. Pri bežnom aute by to bol zanedbateľný rozdiel, v tomto svete superšportov to je však pomerne značné zlepšenie. 

Chvályhodné je, že so zvyšením výkonu sa konštruktéri Lamborghini zamerali aj na podvozok a ovládateľnosť. Huracan EVO totiž disponuje aj natáčaním zadnej nápravy a vylepšením adaptívnych tlmičov či prepracovaným pohonom všetkých štyroch kolies,  ktorý teraz v extrémnych situáciach dokáže prenášať celý výkon aj na jediné koleso. Karoséria auta je v zásade podobná predošlému modelu, môžeme tu však nájsť napríklad extravagantnejší zadný nárazník, zmenený tvar nasávačov vzduchu či nové disky kolies.

Keďže interiér je tým miestom, z ktorého budú noví majitelia svoje autá riadiť, Lamborghini sa v tejto evolúcii zameralo dosť značne práve naň. Nájdeme tu úplne nový, 8,4 palcový multifunkčný displej, ktorý slúži zároveň ako dotykový ovládač všetkých funkcií auta na ktoré si len spomeniete. AppleCar play je samozrejmosťou, telemetria s vyhodnotením údajov z jazdy je však príjemnou novinkou. Napriek tomu že ide o najmenší model značky, cena je vskutku nemalá a to 261 000 USD.