Nissan spraví z Pulsaru polohothatch

Nissan Pulsar je tým, čo konečne oživí nižšiu strednú triedu japonskej automobilky v Európe. Predtým mala v ponuke model Tiida, ale ten bol akýsi nijaký. Ani ryba, ani rak, skôr Latiméria Divná. Pulsar konečne pridá do ponuky auto, ktoré zaujme.

A bude aj ostrejšia verzia. Nie úplne ostrá, ktorá by konkurovala modelom ST, RS a OPC, ale taká, ktorá sa postaví proti Kii Cee’d GT a Peugeotu 308 GT. Bojovná verzia bude mať motor 1,6 DIG-T a jeho základy sú rovnaké ako v Cliu RS. Agregát v novom pôsobisku dostáva na predné kolesá toľko výkonu ako v Juke.

Výkon 140 kW (190 k) pri 5600 otáčkach a krútiaci moment 240 Nm dostupný od 1600 do 5200 otáčok ide na predné kolesá. Výhodou oproti dvojlitrovým výkonnejším športovým verziám konkurentov má byť nízka spotreba, ktorá sa ustáli na 6 litroch benzínu na sto kilometrov. Ani emisie nezmenšia plochu na pohyb ľadových medveďov, vraj sú len 138 gramov CO2 na kilometer.

Oproti ľtandardným verziám príde s inými tvarmi zliatinových diskov a zatmavenými prednými svetlami. V ponuke sa objaví na jar roku 2015. Hm, ale športovejšie by vyzeral bez tej dlhej antény.